ANASAYFA  l  SİTE HARİTASI l KARİYER
Çevreci Projelere Devam...
 
 

Çözüm Endüstriyel Soğutma,  CarrefourSA Bahçelievler mağazasında 2009 yılında gerçekleştirdiği ve ülkemizde ilk kez yapılan subkritik (düşük basınçlı) karbondioksit uygulamasının başarılı olmasından sonra; Türkiye’ nin ikinci subkritik karbondioksit uygulamasını Bodrum’ da CarrefourSA ile hayata geçirdi.

 

Karbondioksit uygulamaları, enerji verimliliğine pozitif katkısı ve %100 doğal bir soğutucu akışkan olarak çevreye duyarlılığı sebebiyle, her geçen gün hızla yaygınlaşmaktadır.  Özellikle subkritik(düşük basınçlı) karbondioksit uygulamaları, doğru mühendislikle birleştiği zaman, ülkemizde çok başarılı olmaktadır. Geçtiğimiz mayıs ayında CarrefourSA Kurtköy mağazasında transkritik(yüksek basınçlı) karbondioksit uygulamasını devreye alan Çözüm Soğutma, ülkemizde bu konuda rakipsizliğini sürdürmekte, dinamik, yeniliklere açık ekibi ve disiplinli çalışma prensibi ile karbondioksit uygulamalarında sorunsuz sistemler teslim etmektedir.

Bodrum’ da yapılan karbondioksit uygulaması; projelendirme, soğutma sistemlerinin üretilmesi ve montaj aşaması da dahil olmak üzere tamamıyla Türk mühendis ve teknisyenlerinin başarısıdır. Bu özelliği ile de bu uygulama, ülkemizde bir ilk olma özelliğine sahiptir.

Özellikle karbondioksitli soğutma sistemleri çalışmalarımızda, başlangıçtan beri her konuda yanımızda olan ve bizlerle aynı heyecanı paylaşan Carel Türkiye ve CFM Soğutma’ ya teşekkürü bir borç biliriz.

 
Tasarım ve Uygulama A4 Grafik